"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Sheshel: Normalizim i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohjen e saj
132360539.jpg

Beograd, 21 gusht - Lideri i SRS-së Vojisllav Sheshel deklaroi se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohje e pavarësisë së saj.

Sheshel, në një intervistë për mediat serbe, lidhur me propozimin e Daçiqit për ndarjen e Kosovës, deklaroi se nuk duhet ndarë territorin tonë, ngase e gjitha është e jona?

“Përse ta ndajmë terrritorin tonë me shqiptarët kur e gjitha është e jona? Ne mund t’ua japim gjysmën e Kosovës, ata gjysmën e Shqipërisë”, deklaroi Sheshel.

Sipas tij, ndaj kryetarit të Serbisë ushtrojnë presion që sa ma parë ta njohë Kosovën, sepse kur thuhet “normalizim të marrëdhënieve” kjo do të thotë njohje të pavarësisë së saj, transmeton RTK.

"Vuçiq nuk ka nevojë të deklarojë njohjen e Kosovës, ai këtë faktikisht mund ta bëjë, mjafton që Kosova të hyjë në OKB, që Serbia, sipas tij, nuk guxon ta lejojë", theksoi Sheshel.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 11:58  | Z.H. | 483 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.