"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Barcelonë, vdes fëmija australian që rezultoi i humbur
julian.jpg

Julian Cadman, fëmija 7 vjeç i cili rezultoi i humbur pas atentatit në Ramblas të Barcelonës, ka mbetur i vdekur nga sulmi i terroristëve.

Lajmi konfirmohet nga zyra spanjolle për personat e humbur. Mediat vendase kishin raportuar më herët se i mituri, me nënë filipinase dhe baba australian, ishte gjetur i gjallë në spital.

Nëna e tij, një filipinase, që jetonte në Australi, kishte mbetur e plagosur rëndë nga sulmi në Rambla. Babai i tij, Andrew mbërriti të shtunën në Spanjë për t’iu bashkuar gruas.

Gruaja ndodhej në Barcelonë për të marrë pjesë në dasmën e një të afërmi të saj, kur është përplasur nga furgoni i terroristëve së bashku me djalin, ndërsa kalonin në Rambla.

Vetë kryeministri sutralian, Malcolm Turnbull, kishte apeluar më parë për gjetjen e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.08.2017, 18:06  | T.E. | 622 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.