« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Zbulohet koncepti superluksoz i Mercedesit (Foto)
mrc_14.jpg

Mercedes ka zbuluar konceptin superluksoz Maybach 6, i cili do të debutojë në panairin e veturave në “Monterey Car Week”.

Thuhet se “Definon luksin e së ardhmes”, koncepti Mercedes Maybach 6 kabriolet ka një trup të gjatë 5.7 metra, grilë nga kromi të madh e tipare nga ari.

Kabina e tij me dy ulëse është e mbuluar nga lëkura kristal e bardhë, e dyshemenë nga druri e pllaka alumini që duket sikur të ishte jaht, transmeton koha.net.

Mercedes Maybach 6 kabriolet ka 740 kuaj fuqi të cilët prodhohen nga katër motorë elektrik të cilët gjenden në secilën rrotë të veturës.

Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë thuhet se e arrin për më pak se 4 sekonda, e bateritë e tij me një mbushje të vetme mund ta mbajë për të përshkuar mbi 320 kilometra rrugë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.08.2017, 10:11  | L.E. | 712 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.