"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Vespa Sei Giorni me teknologji të lartë në nderim të skuterit ikonik të 1950-ës (Foto)
vespa_1.jpg

Vespa ka krijuar një model modern në nderim të skuterit të famshëm të viteve 50-ta.

Sei Giorni i ri i limituar është një version i ri-imagjinuar i atij origjinal të Sport Sei Giorni, raporton thesun.

Vetëm 300 copë janë ndërtuar ndonjëherë të versionit origjinal, e që ishte bërë për garat Sei Giorni Internazionale, nga ku ndër vite Vespa u largua me nëntë medalje ari, transmeton koha.net.

Në nderim të Sei Giorni të 50-ve, Vespa ka krijuar këtë model të edicionit të limituar, për të cilin thonë se do të jetë Vespa më e fuqishme e më i avancuar teknologjikisht e prodhuar ndonjëherë.

Sei Giorni do ta ketë motorin Euro4 300cc me një cilindër të vetëm, i cili prodhon 21 kuaj fuqi.

Skuteri ka një port për USB, drita të ditës e natës LED e sistemin e frenimit ABS.

Çmimi i tij ende nuk është zbuluar, por Vespat e reja zakonisht kushtojnë rreth 6 mijë euro.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.08.2017, 16:17  | L.E. | 386 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.