Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
KSHZ do ta mbajë seancën e 127-të
132767684.jpg

Shkup, 16 gusht - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) pasdite do ta mbajë seancën e 127-të.

Anëtarët e KSHZ-së do t'i shqyrtojnë dhe miratojnë Programin për edukim të detyrueshëm të organeve zgjedhore për zgjedhjet lokale të vitit 2017. Planin për furnizime publike të KSHZ-së për zbatimin e zgjedhjeve lokale 2017, sipas programit buxhetor 21 - Aktivitete zgjedhore, Propozim - vendimet për angazhimin e personave në trupat ndihmëse të KSHZ-së për zbatimin e zgjedhjeve lokale 2017.

Në rend dite janë edhe kërkesat për mospranim kryerje të detyrës kryetar, zëvendëskryetar, anëtar dhe zëvendësanëtar në Komisionin Komunal Zgjedhor dhe zgjedhje të rastit të kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarit dhe zëvendësanëtar në Komisionet Komunale Zgjedhore, kërkesat e të cilave për përjashtim janë pranuar nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve.

Seanca do të mbahet në selinë e KSHZ-së

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.08.2017, 16:43  | Z.H. | 564 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.