Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
« Analistët » Nimic vjen në Shkup për të dëgjuar se çfarë thonë për propozimet e tij
« Analizë » Djegia e flamurit të BE-së, akt primitiv, nuk e ndal dot rrugëtimin euro-atlantik të ..
Në qershor janë rritur çmimet e prodhimeve industriale në nivel vjetor
133136448_1.jpg

 Në qershor të këtij viti çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, kanë mbetur të pandryshuara në nivel mujor, ndërsa janë më të larta për 3,2 për qind në nivel vjetor, publikoi sot Enti Shtetëror për Statistikë.

Në tregjet e huaja çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale në qershor të këtij viti janë më të ulëta për 1,1 për qind në nivel mujor, ndërsa më të larta për 6,4 për qind në nivel vjetor.  

Në qershor në krahasim me muajin maj të këtij viti çmimet në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, janë më të ulta në sektorin "miniera dhe nxjerrje e gurit" për dy për qind, ndërsa më të larta në sektorin "industrial përpunuese" për 0,2 për qind edhe në sektorin "furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe klimatizim" për 0,4 për qind.

Sipas të dhënave statistikore, në qershor të këtij viti në krahasim me qershorin e vitit të kaluar çmimet në në pakicë të prodhuesve të prodhimeve industriale, gjithsej, janë më larta në sektorin "minierë dhe nxjerrje e gurit" për 14,8 për qind, në "industrinë përpunuese" për 2,3 për qind, ndërsa për 1,1 për qind në sektorin "furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe klimatizim".

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.08.2017, 15:09  | Z.H. | 841 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Kim Kardashian mori dhuratë nga ky shqiptar pasi u bë nënë për herë të tretë
Pas fotove nudo, Bleona Qereti mbulohet dhe falë namaz (Foto)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.