« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Erdoğan: Nuk do të mbajmë nën kulmin e partisë personat që kanë lidhje me FETO-n
thumbs_b_c_8e4717738245b212c25a57d72b86264c.jpg

Presidenti i Turqisë dhe njëherit kryetar i Përgjithshëm i AK Partisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se nuk do të mbajnë asnjëherë nën kulmin e partisë persona që kanë lidhje me organizatën terroriste FETO, raporton Anadolu Agency (AA).

"Ne nuk do të mbajmë asnjëherë nën kulmin e partisë sonë personat që kanë lidhje me FETO-n. Sa është herët, ku të shihni se ka persona që kanë lidhje me FETO-n na njoftoni. Ne jemi të detyruar që menjëherë t'i largojmë ata", deklaroi presidenti Erdoğan.

Ai tha se në një periudhë kur bota dhe Turqia po ndryshojnë me një shpejtësi të madhe, nuk duhet lënë AK partinë në stagnim. 

"Miqtë tanë menaxhues të cilët e vazhdojnë rrugën e tyre me projekte të reja, me entuziazëm që vazhdimisht ripërtërihet dhe me një dinamikë e cila gjithmonë i rrit objektivat, natyrisht që do të vazhdojnë të shërbejnë. Ndërkaq përgjegjësia jonë është që t'i vendosim anash ata që në vend se të marrin partinë mbi shpatullat e tyre dhe të ecin përpara, përpiqen që të hipin mbi kurriz të partisë", tha Erdoğan.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.08.2017, 17:11  | T.E. | 457 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.