« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Shkëndija "gjunjëzoi" kampionët e Vardarit me rezultatin 2:0
121129910.jpg

Tetovë, 13 gusht - Shkëndija e Tetovës dominoi dhe regjistroi suksesin e pastër 2:0 ndaj Vardarit, në javën e parë të kampionatit të futbollit, duke ligjëruar entuziazmin e tifozëve dhe koreografinë unike në stadium.

Shkëndija ishte taktikisht në supremaci gjatë të gjithë lojës ndaj miqve nga Shkupi, duke neutralizuar thuajse të gjithë sulmet e rrezikshme të Vardarit.

Pas një pjese të parë pa gola, tetovarët morën epërsinë me një goditje të bukur të Armend Alimit, që përfundoi në kuadratin e portierit Gërnçarov.

Vetëm 5 minuta më vonë, Vardari pësoi edhe golin e dytë, kur Zhunior tundi rrjetën e kryeqytetasve.

Këto 3 pikë të para ndaj Vardarit e ndezën edhe më shumë atmosferën për “play off”-in e Europa League, pasi më 17 gusht Shkëndija luan në “San Siro” ndaj Milanit, skuadër favorite, por një 90-minutësh ku tetovarët nuk kanë asgjë për të humbur.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.08.2017, 15:19  | T.E. | 1,052 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.