« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
« Zhurnal mëson » Dr. Arsim Musa kandidat i mundshëm për kryetar komune në Strugë?
komuna-874x492.jpg

Strugë, 13 gusht - Garë e fortë për zgjedhjet lokale pritet të zhvillohet edhe në qytetin e Strugës e tash që janë shpallur ato, partitë po bëjnë kalkulimet e fundit se me cilët kandidat do të prezantohen në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në mes të muajt tetorë të këtij viti, transmeton Zhurnal.mk

Struga, si një nga qytetet strategjike për faktin se është me shqiptarë dhe nuk duhet të shkojë në dorë të palës tjetër, gjithnjë ka qenë brengë e faktorit politik e disa herë është bërë dhe kompromis, mirë këtë herë duket se gara po bëhet e fuqishme edhe brenda subjekteve politike se kush do shkojë si kandidat deri në kryesinë qendrore.

BDI, dega në Strugë për kryetar komune ka dy kandidat potencial të cilët po shqyrtohen në degë për të vendosur se cilin propozim duhet të dërgojnë tek kryesia qendrore si kandidat për kryetar të komunës së Strugës.

Ndryshe, për kreun e komunës së Strugës dhe kandidatët e saj në BDI po bëhet luftë e madhe se kush do e nxjer kandidatin ndërsa po bëhen lobime të mëdha të ndara në disa grupe për të përfituar kandidaturën e tyre të preferuar.

Agjencia e lajmeve Zhurnal se mbështetjen dhe përkrahjen më të madhe për kandidaturë për kreun e komunës e ka Dr. Arsim Musa, drejtor aktual i spitalit të përgjithshëm në Strugë i cili është i propozuar nga më shumë se 10 nëndegë të qytetit të Strugës me rrethinë.

Ndërkohë që kandidati tjetër i përfolur për këtë post është dhe profesori universitar Ylber Sela, ligjërues tek UEJL në drejtimin shkencat politike.

Ndërkohë që sipas burimeve tona, Dr. Mentor Ibrahimi është propozim i degës për bartës liste nga 25 nëndegët e qytetit të Strugës nga rradhët e BDI-së.

E gjithë kjo si duket vjen nga pakënaqësitë që ka në degën e këtij qyteti e për të cilat dyshonet se shkaktar kryesorë është ish kryetari i komunës së Strugës, z. Ramiz Merko.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.08.2017, 12:45  | T.E. | 7,832 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.