« Analizë » "Alamet" punë e presin kryeprokurorin e ri
Osmani: Kosova nuk është arsye për prishje të raporteve Maqedoni-Serbi
« Jonuz për Zhurnal » Incidenti mes Shkupit e Beogradit nuk do të ndikoj në antarësimin e vendit në NATO
Rakip Doçi: "ashkali" dhe "narkodilerë" kanë kaluar në LR-PDSH, e jo anëtarë të BDI-s..
Audi RS5 i ri sipas ABT Sportsline (Foto)
audii_12.jpg

Në rast se ndokujt nuk i mjafton atë çfarë ofron Audi RS5 Coupe aktual, kompania e njohur gjermane që merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, ka një përgjigje adekuate.

Audi në panairin e kaluar të veturave në Gjenevë ka prezantuar RS5 Coupen e re, nën kofanon e së cilës gjendet motori 2.9-litër V6 i cili falë dy Turbo-mbushësve zhvillon kapacitet prej 450 kuajfuqi.

Tani, ABT Sportline ka përgatitur paketën për përforcimin e këtij motori për 60 kuajfuqi më shumë, transmeton Koha.net. Çmimi i kësaj pakete është 4,760 euro.

ABT Sportsline ende nuk ka publikuar të dhënat për performancën e re, por padyshim që kreacioni i saj ka tejkaluar performancat e modelit standard i cili pa kufizime shpejtësinë maksimale e arrin deri në 280 kilometra në orë, ndërsa nga 0 deri në 100 km/h do të duhej ta arrinte për 3,9 sekonda.

“Historia” e ngjashme së shpejti do të ofrohet edhe për modelet e ardhshme të Audisë, si RS5 Sportback dhe RS4 Avant, të cilët do të vijnë me motorin e njëjtë të lartpërmendur, duke zëvendësuar motorin afatgjatë V8 atmosferik të Audisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.08.2017, 10:40  | L.E. | 401 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » BDI me Arifin do të garojë në Likovë
Rakip Doçi: "ashkali" dhe "narkodilerë" kanë kaluar në LR-PDSH, e jo anëtarë të BDI-së
« Ekskluzive » Lëvizja BESA me Ismailin do të garon në Haraçinë
Ish komandanti UÇK-së demanton: Nuk kemi luftuar të pëkrahim LSDM-në dhe vijën sllave
Ish-komandantët nga Likova: BDi-ja në Likovë s'ka përçarje, lajmi në disa media shpifje e kulluar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.