« Analizë » "Alamet" punë e presin kryeprokurorin e ri
Osmani: Kosova nuk është arsye për prishje të raporteve Maqedoni-Serbi
« Jonuz për Zhurnal » Incidenti mes Shkupit e Beogradit nuk do të ndikoj në antarësimin e vendit në NATO
Rakip Doçi: "ashkali" dhe "narkodilerë" kanë kaluar në LR-PDSH, e jo anëtarë të BDI-s..
Shfaqet fotografia zyrtare dhe specifikat e Moto X4 (Foto)
motoo_1.jpg
Loading...

Javën e kaluar është shfaqur një fotografi e cila ka konfirmuar dizajnin e smartfonit të ri të kompanisë Motorola, Moto X4, ndërsa tani është shfaqur një tjetër fotografi, zyrtare, së bashku me të gjitha specifikat.

Moto X4 do të vijë me ekran 5.2-inç me rezolucion prej 1080 pikselë dhe do të jetë në dispozicion me dy ngjyra: të zezë dhe të kaltër, transmeton Koha.net. Dimensionet e tij janë 148.35 x 73.4 x 7.99 mm dhe peshon 163 gramë.

Pjesa e pasme e Moto X4 përbëhet nga xhami dhe sensori për gishtërinj gjendet nën ekran, ndërsa sa i përket kamerave, smartfoni i ri do të vijë me kamerën kryesore të dyfishtë (12 + 8 MP) e po ashtu edhe me blicin LED të dyfishtë, si dhe me kamerën e përparme prej 16 megapikselë.

Gjithashtu, X4 do të ketë baterinë prej 3000 mAh dhe mbështet veçorinë TurboCharge për karikim të shpejtë të baterisë. Smartfoni i ri, po ashtu, është i certifikuar edhe me IP68, që nënkuptohet se do të jetë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.

Sa i përket procesorit, Moto X4 do të ketë procesor të Qualcommit, Snapdragon 630, ndërsa RAM memorien dhe memorien e brendshme do ta ketë në këtë kombinim: 3 GB/32 GB për Evropë, Amerikën Veriore dhe Latine; si dhe 4 GB/64 GB për regjionin Azinë Paqësore.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.08.2017, 10:36  | L.E. | 276 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » BDI me Arifin do të garojë në Likovë
Rakip Doçi: "ashkali" dhe "narkodilerë" kanë kaluar në LR-PDSH, e jo anëtarë të BDI-së
« Ekskluzive » Lëvizja BESA me Ismailin do të garon në Haraçinë
Ish komandanti UÇK-së demanton: Nuk kemi luftuar të pëkrahim LSDM-në dhe vijën sllave
Ish-komandantët nga Likova: BDi-ja në Likovë s'ka përçarje, lajmi në disa media shpifje e kulluar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.