« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Rritet numri i viktima nga aksidenti hekurudhor në Egjipt
thumbs_b_c_8aab67e3e1263992610fd0f857641fe6.jpg

Si pasojë e një aksidenti hekurudhor mes dy trenave në Aleksandri të Egjiptit, numri i personave që kanë humbur jetën është rritur në 49, ndërsa 133 të tjerë janë plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

Në lajmin e televizionit shtetëror të Egjiptit konfirmohet se në aksidentin ku treni i linjës Kajro-Aleksandri është përplasur me trenin e linjës Aleksandri-Port Said kanë humbur jetën 49 persona.

Ndërsa zv.ministri i Shëndetësisë, Mexhdi Hixhazi, në një deklaratë për agjencinë zyrtare të lajmeve MENA të Egjiptit, është shprehur se në aksidentin hekurudhor janë plagosur 133 persona.

Ndër të tjera Hixhazi ka shtuar se 13 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Teksa ende nuk është dhënë informacion në lidhje me shkakun e aksidentit, shtypi lokal dhe dëshmitarët kanë bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur si pasojë e defektit të njërit prej trenave të përfshirë në aksident.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 09:52  | T.E. | 668 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.