« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
SHBA ul tensionet duke futur në lojë diplomacinë, Kim Jong: Do ktheheni në hi!
auto_20773308_10213836996028622_2014994853_o1502450929.jpg

Ndërkohë që acarimet mes SHBA dhe Koresë së Veriut kanë arritur në pikën më të nxehtë, mijëra oficerë të Koresë së Veriut marshuan në kryeqytetin e vendit, Phenian për të treguar mbështetjen e tyre për diktatorin Kim Jong-un.

Vendi komunist vazhdon të lëshojë kërcënime të forta ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke deklaruar se do të përdorë edhe armë bërthamore ndaj saj.

Përpara këtij marshimi të oficerëve, pak ditë më parë në kryeqytet marshuan edhe civilët të cilët shprehnin gadishmërinë për luftë edhe me superfuqinë e botës.

Agjencia shtetërore e vendit komunist ka intesifikuar propagandën për popullsinë vendase të izoluar nga bota, duke dhënë lajme sipas të cilave, se sjellje e pakujdesshme e presidentit Trump ndaj vendit të tyre, mund të bëjë që Amerika të kthehet në ‘hi në çdo moment’.

Kurse SHBA nga ana e saj po tregohet më e kujdesshme në deklaratat e fundit duke bërë të ditur, se diplomacia po përparon në bisedimet e saj.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 09:39  | T.E. | 1,066 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.