« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
« INSIDE » "LYPSARËT": Detyrim nga familjarët, ose lojë me prapavijë?
Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Abdylaqim Ademit
« INTERVISTË-VIDEO » Osman Kadriu: Ligji për gjuhët ka bazë Kushtetuese edhe do të miratohet ashtu siç ësh..
‘Njerëzit po vuajnë!’ Trump nuk përjashton ndërhyrjen ushtarake në Venezuelë
auto_auto_auto_venezuela-protest1494063749_115006267071502523108.jpg

Presidenti amerkan Donald Trump ka bërë të ditur nuk përjashton opsionet ushtarake për zgjidhjen e krizës në Venezuelë.

"Njerëzit po vuajnë dhe po vdesin", tha numri njw i Amerikws.

Ministri venezuelas i Mbrojtjes, Vladimir Padrino tha se sugjerimi i Presidentit Trump ishte "një akt çmendurie".

Asambleja e re përbërëse e Presidentit Nicolas Maduro është kritikuar gjerësisht si antidemokratike.

Kohët e fundit, Administrata Trump vendosi sanksione ndaj Presidentit Maduro, duke e quajtur një diktator.

"Ne kemi shumë opsione për zgjidhjen e krizës në Venezuelën, përfshirë një atë m ushtarake nëse është e nevojshme," u tha gazetarëve Presidenti Trump të premten në mbrëmje.

"Ne kemi trupa në të gjithë botën në vende shumë të largëta. Venezuela nuk është larg..por njerëzit po vuajnë dhe po vdesin".

Shtëpia e Bardhë njoftoi më vonë se Presidenti Maduro kishte kërkuar të zhvillonte një telefonatë me presidentin amerikan.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 09:36  | T.E. | 969 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Flet babai i 13 vjeçares së dhunuar: Nëse vazhdon të qëndrojë aty do të mbes shtatzënë prap
Gjermania njeh lejet e vozitjes nga Maqedonia
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.