« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
Mbështeten reformat në arsim, kërkohet përdorimi i abetares së unifikuar
Hoyt Yee: Tani është koha që të zgjidhet kontesti me emrin
Projekti "Bota e fëmijëve" dhe koncert i violinistëve të Maqedonisë në "Verën e Ohrit"
133813321.jpg

Ohër, 12 gusht - Programi për sot në kuadër të "Verës së Ohrit" fillon që sot në mesditë në skenën "Saraji i Poshtëm" përmes projektit "Bota e fëmijëve" në kuadër të së cilit para publikut do të prezantohen ekspozita, shfaqje teatrale, performanca muzikore të gjeneratave të reja.

Bëhet fjalë për projekt të projektuar dhe të përfshirë në Festival me rastin e 12 gushtit - Ditës ndërkombëtare të të rinjve, përmes të cilit publikut të Ohrit do t'i ofrohen përmbajtje kulturore të krijuara pikërisht nga të rinjtë, ndërsa si aktivitet i orientuar për afrimin në kulturë dhe vlerat e vërteta artistike deri te publiku më i ri.

Programi i festivalit vazhdon edhe sonte, në skenën e kishës katedrale "Shën Sofia", me koncert të violinistit të Maqedonisë Kliment Todoroski dhe Konstantin Bogdanovski, në piano nën shoqërimin e Dino Imerit dhe Marija Gjoshevska,

Në programin e koncertit të caktuar për në orën 20:30 janë zgjedhur veprat e Shuman, Smetana, Stravinski, Sen-Sans, Frank, Prokofjev. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 11:31  | T.E. | 579 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka
Mbi 10 kandidat pretendojnë për kryeshef policie në Tetovë
Greta shfaq të pasmet e mëdha (FOTO)
Për grafitin e hartës së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë u dënuan 4 shqiptar, a do të dënon shteti autorët e grafitit “Vdekje për Shqiptarët”?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.