Daçiq: Serbia mund të ndryshojë qëndrimin për emrin e Maqedonisë
Gruevski: Qeveria gabon nëse e ndryshon politikën tatimore
Jeremiq: Tërheqja e diplomatëve serb nga Shkupi, dilentantizëm dhe mashtrim diplomati..
« E tmerrshme » Huliganët maqedonas rrahin barbarisht Albanin, institucionet heshtin (Foto)
Debat me rastin e Ditës ndërkombëtare të të rinjve
133813064.jpg

Shkup, 12 gusht - Agjencia е Rinisë dhe Sportit së bashku me Këshillin nacional për të rinj të Maqedonisë sot me rastin e Ditës ndërkombëtare të të rinjve organizon debat dhe shoqërim në Parkun e qytetit tek Guacka.

Debati do të përkushtohet për Garancinë e të rinjve si një prej masave parimore të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë.

Garancia e të rinjve ofron shans për vende pune të subvencionuara, punësim të të rinjve, trajnime, programe për vetëpunësim, pilot programe për të rinj sipas nevojave lokale.

Në debat është paraparë të flasin drejtori i Agjencisë së Rinisë dhe Sportit, Darko Kaevski, deputeti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, Stefan Bogoev, si dhe kryetari i Këshillit kombëtar të të rinjve të Maqedonisë, Bllazhen Maleski,

Është paraparë edhe pjesa interaktive ku të pranishmit do të shtrojnë pyetje, do të japin propozime dhe sugjerime për përforcimin e rolit të të rinjve në shoqëri.

Pas përfundimit të debatit do t'ju ndahen falënderime shkencëtarëve të rinj dhe mentorëve të tyre të cilët kanë fituar medalje të bronzit në olimpiadat ndërkombëtare për fizikë, matematikë, kimi dhe informatikë. Gjithashtu, do të vijojë edhe programi argëtues kulturor, me rok bende dhe dixhej.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 11:30  | T.E. | 357 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gjuajtje me armë pranë burgut të Idrizovës, ja çfarë ndodhi
Vuçiq tregon arsyen se pse Beogradi ka tërhequr personelin diplomatik nga Shkupi
Ja cilat shkaqe mund të jenë për tërheqjen e diplomatëve serb nga Maqedonia!?
Ramabaja: Tërheqja e diplomatëve serb nga Shkupi, pranim publik i disfatës së `27 Prillit` nga ana e Beogradit
Morena do t’ju çmendë me këtë foto nga pishina (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.