« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
Mbështeten reformat në arsim, kërkohet përdorimi i abetares së unifikuar
Hoyt Yee: Tani është koha që të zgjidhet kontesti me emrin
Labi i këndon Ramush Haradinajt në Pejë
labo_1.jpg

Këngëtari që në zgjedhjet e fundit u bë edhe deputet i Republikës së Kosovës, Labinot Tahiri – Labi, në një mbrëmje muzikore të premten në qytetin e Pejës i ka kënduar disa vargje për Ramush Haradinajn, ish-komandat i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe tani kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, njofton Klan Kosova.

Në klubin muzikor “Space” në Pejë Labi i ka vënë në këngë disa nga komandantët e UÇK-së dhe mes tyre edhe Haradinajn.

Këngëtari Labi, që më nuk është vetëm këngëtar, është deputet i Aleancës Kosova e Re, parti që është pjesë e koalicionit LAA, bashkë me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativës.

Koalicion ky që është kundërshtar politik i PAN-it.

Haradinaj, që është në kërkim të deputetëve për të arritur të paktën 61 vota për ta formuar qeverinë e re, para ca ditësh është parë në një takim me Tahirin.

Ky i fundit është folur tash e sa kohë se mund të jetë një nga deputetët jashtë PAN-it që mund t’ia japë besimin një qeverie të re të themeluar nga Haradinaj.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 10:26  | T.E. | 956 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka
Mbi 10 kandidat pretendojnë për kryeshef policie në Tetovë
Greta shfaq të pasmet e mëdha (FOTO)
Për grafitin e hartës së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë u dënuan 4 shqiptar, a do të dënon shteti autorët e grafitit “Vdekje për Shqiptarët”?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.