Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Gjykimi i rastit “Monstra” do të starton më 12 Shkurt
LSDM do ti shikon vërejtjet e Ivanovit dhe do të vendos se si do të votojë për Ligjin..
« Video » Përsëritet historia, Gruevski në vitin 2003 i morri kartelën kryeparlamentarit Jordanovski
gruevski_11.jpg

Shkup, 12 gusht - Në vitin 2003, më saktësisht në fundvit parlamenti debatonte për buxhetin e vendit, Nikolla Gruevski liderii VMRO dhe në atë kohë në opozitë gjatë debatit së bashku me disa deputet tjerë i ishte afruar foltores dhe vendit ku qëndron kryeparlamentari duke i marrë kështu edhe kartelën kryeparlamentarit Lupço Jordanovski, transmeton Zhurnal.mk

Ndonëse nuk ka ndodhur ndonjë incident i madh në atë kohë edhe pse kryeparlamentari Jordanovski kishte thirur sigurimin i cili nuk kishte pasur nevojë të intervenojë më pas, gjithçka përfundoi pa incident.

Njejtë edhe para disa dite gjatë debatit për shkarkimin e kryeprokurorit Zvërlevski, shefi i grupit parlamentar të VMRO Ilija Dimovski i kishte marrë kartelën kryeparlamentarit Talat Xhaferi i cili më pas kishte thirur sigurimin që të intervenojë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 10:17  | T.E. | 5,179 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bëhuni gati se bora dhe acari po vijnë, ja detajet
Rreziku “tek dera” për luftë, Suedia përgatit popullin
Deklarat e Ramës për Maqedoninë dhe Kosovën, "çmendet" Rusia
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.