« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Po hanin e pinin bashkë, por u gjetën të vdekur në tavolinë. Zbardhet vdekja e mistershme e dy miqve (Foto)
mister_10.jpg

Gjetën vdekjen teksa po konsumonin darkën në ballkon dhe për ditë të tëra vdekja e dy miqve francezë Olivier Boudin, 38 vjeç dhe Lucien Perot 69 vjeç, mbeti e veshur me mister.

Shkaqet e vdekjes u zbuluan nga autoritetet vetëm pas autopsisë që i’u bë trupave. Ata u gjetën të pajetë, në fillim të muajit gusht në tavolinën ku po hanin darkën, pa asnjë shenjë dhune në trup apo dëmtimi.

Autopsia zbuloi se Lucion kishte konsumuar alkool, por në fakt kishte vdekur i mbytur me një copë mishi, të cilën nuk e kishte përtypur mirë për shkak se i mungonin disa dhëmbë.

Ndërkohë Olivier Boudin, humbi jetën për shkak të një ataku kardiak, dyshohet nga shqetësimi, kur pa mikun e tij duke u mbytur. Trupat e pajetë u gjetën pranë tavolinës nga një fqinje e tyre ndërsa pjatat ishin të mbushura me djathë dhe mish si dhe kishin verë përpara. Olivier u gjet i shtrirë përtokë, ndërsa Lucien i ulur në karrige, shkruan noa.al.

Gruaja i pa në mëngjes dy trupat por mendoi se i kishte zënë gjumi pas darkës ku kishin konsumuar alkool dhe nuk u shqetësua. Por kur pasdite i pa sërish në të njëjtin pozicion, kuptoi se diçka nuk shkonte. Ajo lajmëroi ndihmën e shpejtë, por për ta ishte tepër vonë. /a.y/noa.al

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.08.2017, 08:44  | L.E. | 894 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.