« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Largohet nga puna komentatori pasi bëri këtë veprim (Foto)
foto_30.jpg

Jeffrey Lord, një komentator politik dhe mbështetës i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, u pushua dje nga puna, pasi eksperti i televizionit CNN përdori një përshëndetje naziste gjatë një postimi në Twitter që i drejtohej një aktivisti liberal.

“Përshëndetjet naziste janë të pajustifikueshme”, tha televizioni CNN gjatë një deklarate.

“Jeffrey Lord nuk është më i punësuar në rrjetin e CNN-it”, sipas një artikulli të një korrespondenti të medias, shkruan atsh.

Gjatë një interviste pas pushimit të tij nga puna, Lord tha se postimi i tij në Twitter drejtuar aktivistit Angelo Carusone, ishte keqkuptuar.

“Unë i ironizoj personat që përdorin taktika të dhunshme në stilin e fashistëve dhe nazistëve për të ndaluar transmetimet e gazetarëve dhe njeri prej tyre isha unë”, tha ai sipas gazetës së përditshme amerikane “New York Times”.

“Lord i është bashkuar televizionit CNN në korrik të 2015, si kontribues i paguar pro Trump”, njoftoi “New York Times”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.08.2017, 22:18  | L.E. | 746 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.