« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Konferencë rajonale për kursime energjitike përmes menaxhimit me të dhëna
koferencee.jpg

Shkup, 6 korrik- Konferencë rajonale për kursime energjitike përmes menaxhimit me të dhëna do të mbahet sot në Shkup në organizim të Qendrës për efikasitet energjitik të Maqedonisë (MACEF), Shoqatës gjermane për bashkëpunim internacional (GIZ) dhe Agjencisë për energjitikë të Republikës së Maqedonisë.

Konferenca siç informojnë organizatorët, është në kuadër të projektit "MultEE".

Projekti për ndjekje dhe menaxhim me efikasitet energjitik në më shumë nivele "MultEE" është mundësuar nga mekanizmi Horizont 2020 i BE-së me qëllim që të përmirësohet konsistenca dhe cilësia e planifikimit dhe zbatimit të politikave për efikasitet energjitik përmes skemave inovative për monitorim dhe verifikim, si dhe përmes koordinimit të përmirësuar midis niveleve të ndryshme administrative. ff

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.07.2017, 09:22  | L.E. | 830 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.