« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
Njëmbëdhjetë aksidente gjatë ditës së djeshme në Shkup, tetë persona të lënduar
aks_17.jpg

Shkup, 4 korrik- Një person është lënduar rëndë, ndërsa shtatë persona kanë marrë lëndime më të lehta në katër nga 11 aksidente të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e SPB Shkup. Gjashtë aksidente janë me pasojë e dëmit material.

Policia e trafikut ka sanksionuar 18 shoferë për tejkalim të shpejtësisë, tre nuk i kanë respektuar semaforët gjegjësisht kanë kaluar në të kuqe, 12 shoferë nuk e kanë shfrytëzuar rripin e sigurimit ose kanë shfrytëzuar telefonin celular, 17 ishin pa leje të qarkullimit gjegjësisht pa regjistrim dhe për 35 automjete të parkuara në mënyrë të papërshtatshme.

Me ndihmën e automjetit special "karrotrec" janë larguar 55 automjete.

Në kuadër të projektit edukativ të qarkullimit "Kulturë trafiku të fëmijëve në institucionet parashkollore" Sektori për parandalim sot do të realizojë punëtori edukative në objektet "Park" dhe "Kukushka" në kopshtin "13 Nëntori" në objektet "Park" dhe "Kukushka" në komunën Qendër. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.07.2017, 10:26  | L.E. | 884 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.