Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
« Analistët » Nimic vjen në Shkup për të dëgjuar se çfarë thonë për propozimet e tij
« Analizë » Djegia e flamurit të BE-së, akt primitiv, nuk e ndal dot rrugëtimin euro-atlantik të ..
Sela vs Memeti

Urim SALIHU

Dukeshin si "vëllezërit siamezë", Vesel Memedi pra dhe Zijadin Sela.Ndodhi kjo kohë më parë në fjalimet " epike" në diasporë.Dukeshin aq të afërt me njëri-tjetrin sa nga respekti që kishin ,njëri i thoshte tjetrit, urdhëro merre fjalën i pari!Tjetri me po aq respekt ia kthente:- përpara teje s'mund ta bëj një gjë të tillë-pra urdhëro merre ti fjalën.Njerëzit i shihnin me entuziazëm.

Diaspora dëgjonte fjalimet " epike" të të dyve kundër BDI-së dhe VMRO-së.Por me kalimin e kohës ajo e para u hoq nga fjalori i të dyve dhe mbeti vetëm VMRO.

Menduam se me kaq do përfundonte kjo histori e jashtëzkonshme e tyre, plot shqiptari , shpresë, ndryshim.

Por erdhi një moment kur ata të dy u ftohën me njëri-tjetrin.
Po kush t'i ketë shkatërruar miqësitë e njëri-tjetrit ?! Sela dhe Memedi kanë ndryshuar.Si ka mundësi që fjalimet "epike" të tyre , plot shpresë , unitet, të jenë bërë grimca-grimca.Si ka mundësi që ata u bënë copë-copë.
Mos ka të ngjarë që apetitet e pushtetit t'a kenë bërë këtë?

 18.07.2017, 13:26  | B.M. | 3,963 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Kim Kardashian mori dhuratë nga ky shqiptar pasi u bë nënë për herë të tretë
Pas fotove nudo, Bleona Qereti mbulohet dhe falë namaz (Foto)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.