« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Reformatorët e VMRO-DPMNE-së: Kemi mbështetjen e deputetëve
reformatori-vmro.jpg

Shkup, 17 korrik - Anëtarët e Shtabit Republikan për reforma dhe për demokratizim të VMRO-DPMNE-së në një prononcim për media kanë thënë se Lufta për demokratizim në VMRO-DPMNe është luftë për demokratizim në Republikën e Maqedonisë, për çka kemi mbështetje të plotë, veçanërisht nga deputetët e partisë, përcjell Zhurnal.

"Shtet demokratik ëshë i mundur vetëm nëse ekzistojnë parti politike demokratike", thanë personat e parë të Shtabit për Reforma.

Ata shtuan se e vërteta e ndryshimeve në VMRO-DPMNE është decentralizimi i saj kur bëhet fjalë për sjelljen e vendimeve.

"Zemra e problemit nuk është personal, por në statutin e partisë dhe në aktet tjera ku zgjidhet lideri dhe i jepen autorizimet", deklaroi Petar Bogojeski, një nga udhëheqësit e lëvizjes për reforma në VMRO-DPMNE.

Nga shtabi për reforma vërtetuan se po përballen me kërcënime të shumta mbi familjet e tyre, por ajo që më së shumti i brengosë ata, janë kërcënimet mbi anëtarët e VMRO-DPMNE-së, që u thuhet të mos publikojnë në rrjetet sociale se dëshirojnë reforma në parti./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 15:35  | Z.H. | 2,004 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Zhurnal mëson » Nesër takohen Thaçi dhe Gashi, ja tema e bisedimeve!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.