Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Dita e ardhshme jo pune në Maqedoni do të jetë e mërkurë
zname_makedonsko.jpg

Dita e ardhshme që do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Republikën e Maqedonisë do të jetë e mërkurë, 2 gusht.

 

Në bazë të Ligjit për Festa në Republikën së Maqedonisë këto ditë do të jenë ditë jo-pune për vitin 2017:

 

Për të gjithë qytetarët e Maqedonisë:

 

2 gusht (e mërkurë), Dita e Republikës 

8 shtator (e premte), Dita e Pavarësisë

11 tetor (e mërkurë), Dita e kryengritjes popullore

23 tetor (e hënë), Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase

8 dhjetor (e premte), "Shën Kliment Ohridski "

 

Për qytetarët e besimit ortodoks:

 

28 gusht (e hënë), dita e Shën Mërisë 

 

Për qytetarët e besimit katolik:

 

1 nëntor (e mërkurë), Festa e të Gjithë Shenjtorëve

25 dhjetor (e hënë), dita e parë e Krishtlindjeve

 

Për qytetarët e besimit islam

 

2 shtator (e shtunë), dita e parë e Kurban Bajramit

 

Për qytetarët e komunitetit shqiptar në Maqedoni:

 

22 nëntor (e mërkurë), Dita e alfabetit shqip

 

Për qytetarë r komunitetit vllah në Maqedoni:

 

Maj 23 (e martë), Dita Kombëtare e vllehëve

 

Për qytetarët e komunitetit hebraik në Maqedoni:

 

30 shtator (e shtunë), Jom Kipur, dita e parë e Jom Kipur

 

Për qytetarët e komunitetit boshnjak në Maqedoni:

 

28 shtator (e enjte), Dita ndërkombëtare e boshnjakëve

 

Për qytetarët e komunitetit turk në Maqedoni:

 

21 dhjetor (e enjte), dita e mësimit në gjuhën turke

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 12:30  | A.SH | 40,807 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Ligji për amnesti publikohet në Gazetën Zyrtare, fillon pregaditja e listës (Dokument)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.