« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Pas inspektimit të gjendjes të Spitalit Klinik në Shtip, shkarkohet drejtori i këtij institucioni
20229511_1516083611782156_1959428991803188173_o.jpg

Shtip, 17 korrik - Dje Ministria e Shëndetësisë kishte dërguar një ekip inspekcioni në Spitalin Klinik në Shtip për të vëzhguar punën dhe kushtet e punës në këtë Spital, ndërsa inspekcioni ka hasur në shumë parregullsi dhe sjellje jo etike nga disa punonjës, ndërsa është konstatuar edhe gjendja jo e mirë e higjienës në këtë institucion shtetëror, njofton Zhurnal.

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftuan se drejtori i këtij Spitali Klinik është shkarkuar dhe se në vend të tij është emëruar Dr.Allen Georgiev.

"Pas inspektimit në Spitalin Klinik në Shtip, janë vërejtur parregullsi të caktuara në punë, sjellje jo etike nga disa punonjës dhe gjithashtu është konstatuar se higjiena në këtë institucion nuk është në nivel të duhur. Bazuar në konstatimet, është sjellur vendim për shkarkimin e drejtorit mjekësor të spitalit të Spitalit Klinik të Shtipit dhe drejtori i ri është emëruar Dr.Allen Georgiev. Gjithashtu, drejtori i ri i Qendrës për Shëndet Publik në Shtip është emëruar Dr.Marija Dimitrova dhe shkarkohet edhe drejtori ekonomik në Spitalin Klinik në Tetovë", thuhet në komunikatën e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndryshe, këtë javë priten edhe emërime të reja të drejtorëve të Klinikave në Shkup./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 11:51  | Z.H. | 1,854 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.