« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Ministri Saliji u takua me ambasadorin britanik, Çarls Garet
133779557.jpg

Shkup, 17 korrik - Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji sot u takua me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Shkup, Çarls Garet.

Në takim Saliji e ka falënderuar Garetin dhe Qeverinë britanike për kontributin e deritanishëm në zhvillimin e gjithmbarshëm të Republikës së Maqedonisë.

Saliji e ka njohur ambasadorin edhe për planin dhe strategjinë që ka Qeveria e Republikës së Maqedonisë dhe Ministria e Drejtësisë në drejtim të reformave në drejtësi.

Nga Ministria theksojnë se Saliji e ka bindur Garetin se do të punojmë maksimalisht në ndërtimin e një gjyqësori të pavarur, larg nga duart e politikës, duke mundësuar që gjykatësit dhe prokurorët të punojnë të lirë konform ligjeve dhe parimeve të drejtësisë.

Ministri Saliji nga ambasadori Garet, siç theksohet ka marrë garanci për mbështetjen e reformave dhe të gjitha politikave që çojnë drejt zhvillimit të një fryme pozitive në shoqërinë tonë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 11:44  | Z.H. | 1,185 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.