Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Detaje nga viti 2014, AAK fajtorja kryesore për prishjen e koalicionit VLAN
auto_DSC_01041500222718.jpg

Ish- deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Mustafa, thotë se LDK-ja është penalizuar nga koalicioni me PDK-në, mirëpo ajo nuk është dobësuar.

 

Mustafa në një intervistë për “Bota sot” është shprehur se Lidhja Demokratike e Kosovës ka nevojë ta përmirësojë komunikimin me votuesit dhe t’i ripërtërijë aderuesit e saj.

 

Duke folur rreth koalicioneve të mundshme, Mustafa, ka pohuar se në rast të marrjes së Kryeministrisë ndoshta do të formonin koalicion me Vetëvendosjen, kurse një koalicion me PDK-në e ka përjashtuar nga të gjitha mundësitë.

 

Mustafa gjithashtu ka treguar marrëveshjet e koaliconit VLAN në 2014 si dhe arsyet që LDK-ja ishte larguar për t’i  bashkangjitur Partisë Demokratike të Kosovës

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 22:08  | Z.H. | 744 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.