« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Dalin imazhet e para të Mercedes Cabrio S 2018 (Video)
bb_10.jpg

Pas debutimit pranveror të modelit të freskuar të Mercedes klasa S, në radhë kanë ardhur edhe versionet coupe dhe kabriolet.

Në bazë të ndryshimeve të para në limuzinë, mund të konkludohet se edhe në këtë rast do të vijë deri te ndryshimet e vogla vizuele në anën e përparme dhe të pasme të automobilit.

Pamja e brendshme e kabinës zbulon se edhe atje janë bërë ndryshime të vogla. Në sy bien dy ekrane me rezolucion të lartë, me diagonale 12,3 inç, komandat e reja me prekje dhe numri i madh i detajeve prej lëkurës dhe drurit.

Të dyja versionet e reja të klasës S do të posedojnë autonominë e vozitjes, të cilat i ka versioni i limuzinës. Po ashtu, do të kenë edhe të gjitha sistemet elektronike në vozitje si Emergency Stop Assist, Remote Parking etj.  

Modelet e reja coupe dhe kabriolet do të fitojnë edhe versionet e tyre të fuqishme sportive AMG.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 10:34  | L.E. | 1,602 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.