« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
E ardhmja e Volvos – motorët pa djegie
VOLVOO_2.jpg

Të gjithë automobilat e rinj që do të lansohen nga Volvo nga viti 2019 e më pas do të jenë pjesërisht ose tërësisht të fuqizuar nga bateritë. Kompania e njohur po e quan këtë “fund historik” të të gjitha modeleve që përdorin karburante me djegie.

Gjatë viteve 2019 deri më 2021, kompania planifikon të prezantojë pesë modele 100 për qind elektrike, dhe pjesa tjetër e modeleve do të jenë modele hibride, shkruan sot “Koha Ditore”. Kjo është kompania e parë e njohur në botë që bën një lëvizje radikale në aspektin e automobilave elektrikë.

“Ky paralajmërim shënon fundin e automobilave që përdorin si fuqi vetëm motorët me djegie”, ka thënë Hakan Samuelsson, CEO i Volvos në një njoftim./Koha.net

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 10:32  | L.E. | 986 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.