« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Kia Stonic vjen në tregun evropian kah fundi i vitit 2017 (Foto)
KIAA_1.jpg

Modeli Kia Stonic është konkurrenti direkt i Nissan Juke, Toyota CH-R dhe Renault Captur.

Crossover sub-kompakti është i dedikuar kryesisht për të rinjtë dhe dëshiron të tërheqë blerësit me opsione të shumta.

Stonic arrin me 20 kombinime të dyfishta, me pesë mundësi të ngjyrave për tavan, dhe aty është në dispozicion edhe paleta për enterier.

Pritet që aty të jetë edhe sistemi modern që nënkupton Apple CarPlay dhe Android Auto.

Për siguri aktive përkujdeset sistemi për frenim urgjent autonom, detektimin e këmbësorëve, si dhe detektimin e objekteve në këndin e vdekur. 

Sa i përket fuqisë së lëvizjes, modeli vjen në variantet 1.0l T-GDI, 1.25l dhe 1.4l benzinë, dhe 1.6l dizel. 

Stonic në tregun evropian arrin kah fundi i këtij viti.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.07.2017, 08:08  | L.E. | 742 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.