Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Tetovarja gjen kartelë bankare dhe e boshadis me blerje nga Ali Express
kreditna-karticka-raka-580x386-130340.jpg

Për shkak të dyshimit të kryerjes së veprës penale "hyrje të paautorizuar në një sistem kompjuterik", stacioni i policisë nga Kërçova ngriti padi penale kundër A.L. (20) nga Tetova.

E raportuara, vepra e dënueshme kryer më 4 janar të këtij viti, duke marrë fitime materiale në formë të paligjshme. Ajo laptopi i saj, nga shtëpia e saj në Tetovë, në mënyrë të paautorizuar ka hyrë në sistemin elektronik të një kartele bankare të humbur, "VISA ELEKTRON" të lëshuar nga NLB Tutunska Banka AD Skopje -Ekspozitura e Kërçovës, të regjistruar në pronësi të një rezidenti nga fshati Traoçndoll të Kërçovës.

E raportuara, këtë gjë e ka bërë pasi më herët në Tetovë rastësisht e ka gjetur kartelën bankare të humbur nga pronari i saj.

Pastaj e raportuara A.L. e ka shfrytëzuar nukrin dhe kodin e kartelës së gjetur dhe me 33 tansakcione elektrpnike ka kryer blerje nga personi juridik "Ali Express", që kapin vlerën prej 11.142 denarësh.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.07.2017, 13:49  | A.SH | 22,430 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Ligji për amnesti publikohet në Gazetën Zyrtare, fillon pregaditja e listës (Dokument)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.