« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Super-operacion në Vlorë e Kavajë, sekuestrohen 15 ton drogë
magazine-droge-43945_1490374170-28442.jpg

Një super-operacion i Policisë së Vlorës, i mbështetur edhe nga FNSH, solli si rezultat sekuestrimin e disa ton, rreth 15, lëndë narkotike, si dhe pesë armë zjarri, tip kallashnikov.

 

Aksioni u zhvillua në fshatin Llakatund dhe sasia e lëndës narkotike u gjet në dy banesa të ndryshme, ndërsa u arrestuan edhe disa persona.

 

Operacioni u drejtua nga vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako dhe ai i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj, ndërsa mori pjesë edhe Drejtori i SHÇBA, Eduart Merkaj.

 

Në fjalën e tij, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, përshëndeti dhe falenderoi policët e angazhuar në këtë operacion, si dhe inkurajoi ata të vazhdojnë aksionet e nisura prej kohësh, për parandalimin e kultivimit të biëmve narkotike.

 

“Ju falenderoj, përgëzuar dhe inkurajuar për këtë operacion shumë të rëndësishëm në identifikimin dhe gjetjen e një sasie shumë të madhe lënde narkotike.

 

Siç e dini, pasi jeni pjesë e aksionit, Policia e Shtetit ka filluar një operacion mbarëkombëtar edhe për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike dhe nuk kanë munguar as rezultatet pozitive të tij. Duhet ta vlerësojmë dhe realizojmë me prioritet këtë nismë, pasi është edhe një porosi e veçantë e qeverisë dhe vetë kryeministrit Rama”, tha Haki Çako.

 

Një operacion tjeter u zhvillua edhe ne Kavaje, ku u sekuestruan 700 kg marijuane.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:43  | Z.H. | 814 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.