« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Kina nën akuza të rënda për vdekjen e nobelistit Liu Xiaobo
fafafa.jpg

Kina është kritikuar shumë nga vendet perëndimore që nuk e ka lejuar disidentin dhe kritikun e madh kinez, Liu Xiaobo, të merr trajtim jashtë vendit dhe kështu gjeti vdekjen nga kanceri, njofton Klan Kosova.

 

Kina është arsyetuar se kjo është një çështje e brendshme dhe vendet tjera “s’janë në pozicion për të bërë komente”.

 

Aktivisti, që ishte duke kryer dënimin prej 11 vjet burgim, ka vdekur në spitalin e Kinës në moshën 61 vjeçare.

 

Komiteti i Nobelit, që i dha çmimin Nobel për paqe në vitin 2010, ka deklaruar se Kina mbanë përgjegjësi të madhe për vdekjen e tij.

 

Pekinit tani po i kërkohet me ngulm që ta lëshojë gruan e tij, poeten Liu Xia, nga arresti shtëpiak.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:29  | Z.H. | 536 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.