« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Tronditet sërish Londra: 5 sulme me acid brenda natës
1500015390-auto_acid11500013304.jpg

Dy të dyshuar kanë tronditur sërish Londrën duke kryer pesë sulme brutale me acid

 

Sipas gazetes britanike \"The Sun\", sulmet e llahtarshme në kryeqytetin britanik zgjatën 90 minuta.

 

Një viktimë ka mbetur me plagë që do t’i ndryshojnë jetën.

 

Një adoleshent është arrestuar pasi dy të dyshuarit me motoçikletë kryen sulmet tronditëse në Stoke Neëington, Hackney dhe Islington. 

 

Sulmet duket të jenë të lidhura dhe dy prej viktimave u ishte vjedhur motoçikleta, më të cilën u kryen aktet, deklaroi policia metropolitane.  

 

Të dy të dyshuarit u hodhën substancën e dëmshme në fytyrë, morën mjetin automjetin e tyre dhe u larguan.

 

Pak më shumë se 20 minuta më vonë, rreth orës 10.50, një tjetër viktimë ishte sulmuar me në një kryqëzim në Islington./SYRI.net/ 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:29  | Z.H. | 1,382 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.