« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Franca dërgon në Apel vendimin për taksën e Google
auto_14gug1500015982.jpg

Ministri francez i Buxhetit, Gerald Darmanin, tha të enjten se qeveria e tij do të ankimojë në Gjykatën e Apelit vendimin me të cilin Google është liruar t'i paguaj Francës 1.11 miliardë euro në taksa kthyese për periudhën pesë vjeçare.

 

Gjykata Administrative të enjten, në pesë vendime të ndara, tha se autoriteti tatimor i vendit nuk ka të drejtë të marrë të ardhura nga Google në Francë për pesë vitet 2005 -2010, pas akuzave se të njëjtat janë transferuar në nëndegën e saj irlandeze, GIL.

 

Ministria franceze e Financave, kishte thënë më herët se po shqyrtonte ankimimin, i cili duhet të depozitohet brenda dy muajve, "duke pasur parasysh rëndësinë e këtyre rasteve, më konkretisht, çështjen e taksimit të drejtë në Francë, të fitimeve të nxjerra nga ekonomia digjitale" .

 

Në një deklaratë të publikuar, siç transmeton AA raportimet, Google tha se vendimet e gjykatës konfirmuan se "ajo i bindet ligjit francez të taksave dhe standardeve ndërkombëtare”.

 

Muajin e kaluar Bashkimi Evropian i kishte shqiptuar kompanisë Google një gjobë rekorde prej 2.7 miliardë dollarë për shkelje të rregulativës antitrust.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:28  | Z.H. | 488 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.