« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Tryezë e rrumbullakët për gjendjet në industrinë e mishit
mishhh.jpg

Shkup, 14 korrik- "Gjendjet, sfidat dhe perspektivat e industrisë për prodhim të mishit dhe prodhimeve të mishit - Propozime" është tema e tryezës së rrumbullakët që sot në organizim të Kapital magazinës do të mbahet në Shkup.

Qëllimi i tryezës së rrumbullakët është të analizohen gjendjet aktuale dhe sfidat në industrinë e mishit në Maqedoni, nga aspekti i sektorit për përpunim të mishit dhe prodhimeve nga mishi, të vlerësohen mundësitë për rritje të prodhimit dhe eksportit të kësa industrie me perspektivë në Maqedoni dhe çka duhet të ndryshojë që fabrikat bashkëkohore në Maqedoni për përpunimin e mishit edhe më me sukses të punojnë në të ardhmen.

Në tryezë të rrumbullakët do të marrin pjesë përfaqësues nga pothuajse të gjitha kapacitetet prodhuese për prodhimin dhe përpunimin e mishit dhe prodhime nga mishi dhe persona të cilët jetojnë në avancimin e klimës afariste që kjo industri të jetë një ndër më me perspektivë në Maqedoni.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:18  | L.E. | 1,034 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.