« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Rusia pret propozime "përmbajtësore” nga SHBA-ja
rusia_6.jpg

Moskë, 14 korrik - Moska pret propozime “përmbajtësore” në rregullimin e marrëdhënieve gjatë bisedimeve në mes të SHBA-së dhe Rusisë, që do të mbahen në Uashington më 17 korrik.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, ka thënë se Moska mund të detyrohet të kundërpërgjigjet pas dëbimit të 35 diplomatëve rusë nga SHBA-ja dhe pushtimit të dy komplekseve diplomatike ruse.

Moska nuk është hakmarrë për këto sanksione, të cilat u patën vënë nga presidenti i atëhershëm amerikan Barack Obama, si përgjigje ndaj të gjeturave nga Intelegjenca e SHBA-së, sipas të cilave Moska kishte bërë përpjekje për të ndikuar zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, më 2016.

Ajo ka thënë se Moska pret që takimi që do të mbahet me 17 korrik, në mes të zëvendësministrit të jashtëm rus, Sergei Ryabkov dhe nënsekretarit të shtetit të SHBA-së, Thomas Shannon, të jetë më shumë se “takim protokolar”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 14:25  | Xh.I. | 497 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.