« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Zbulohet Jaguar E-Pace SUV i ri me dizajn fantastik (Video)
jag_2.jpg

Zbulohet SUV i ri i Jaguar, E-Pace i cili do të lansohet në fillim të vitit 2018 me një çmim fillestar prej 33 mijë eurosh.

E-Pace do të jetë Jaguar i parë që do të prodhohet jashtë Britanisë së Madhe, konkretisht në fabrikën Magna Steyr në Graz të Austrisë, raporton autoexpress.

Ky do të jetë Jaguari i parë që ofrohet me rrotat e para aktive që nga X-Type.

“Unë doja që lidhja me F-Type të jetë më i dukshëm”, ka thënë shefi i dizajnit të Jaguar, Ian Callum.

Madhësia e Jaguar E-Pace SUV do të jetë e ngjashme me Audi Q3, transmeton koha.net.

Motorët që do të ofrohen me E-Pace SUV, që të gjithë, do ta transmetojnë fuqinë e tyre në rrotat e para, ndërsa ka nëntë marshe automatike.

Motorin do ta ketë të Land Rover, 2.0 litërsh me katër cilindra, njëri që prodhon 150 kuaj fuqi tjetri 180 kuaj fuqi dhe më i fuqishmi me naftë 240 kuaj fuqi.

Ndërsa me benzinë do të jenë dy versione që do të ofrohen, njëri me 249 kuaj fuqi dhe tjetri me 300 kuaj fuqi, i cili shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 5.9 sekonda.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 11:08  | L.E. | 668 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.