« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Supra në version të freskuar?
supra.jpg

Njëra nga veturat më të njohura japoneze Toyota Supra pas pothuajse dy dekadave do të mund të paraqitet në rrugë në version të freskuar.

Toyota Celica Supra A60 (Mark II) paraqet ikonën për adhuruesit e linjave të ashpra nga vitet e tetëdhjeta të shekullit të kaluar.

"Motor1" shkruan se plani për “ringjalljen” e Supra ekziston me vite, ndërsa themeli kryesor është hedhur në vitin 2013 kur Toyota dhe BMW u pajtuan për bashkëpunim në platformën sportive, transmeton kp.

Koncepti Ft1 i Toyota paraqet bazën themelore për Supra e re, por beteja duket se do të vazhdojë.

Toyota kohë më parë ka regjistruar dhe mbrojtur brendin Supra, dhe inxhinierët të cilët punojnë në zhvillimin e tij po angazhohen që modeli i ri sportiv coupe të marrë përfundimisht emrin dhe të mos jetë vetëm “trashëgimtar shpirtëror”.

Në fotografitë spiunuese shihet automobili, i cili sipas linjës përkujton Supran e fundit, para se gjithash për nga kabina karakteristike.

Supra e re ka mundësi të bartë turbo-hibridin e Toyotas, i cili aktualisht është në zhvillim.

Prodhimi i përbashkët i projekteve të Supra dhe Z5 tashmë është dakorduar në Grac dhe pritet të fillojë në vitin 2018.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 11:31  | L.E. | 537 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.