« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Melania Trump viziton spitalin e fëmijëve në Paris
auto_unnamed_31499949096.jpg

Zonja e parë amerikane Melania Trump ka vizituar sot spitalin e madh të fëmijëve në Paris, menjëherë pas ardhjes në Paris, ku nesër së bashku me bashkëshortin Donald Trump do të jenë mysafirë nderi në paradën ushtarake me rastin e shënimit të festës shtetërore të Francës.

 

Programi privat i Trump parashikon takim me zonjën e parë të Francës Brigitte Macron dhe vizitë të përbashkët në katedralen Notre-Dame, si dhe lundrimin turistik në Sena.

 

Melania Trump erdhi në Paris e veshur në mënyrë elegante, në fustan të kuq me xhaketë me të njëjtën ngjyrë.

 

Zonja e parë e SHBA-ve gjatë vizitës në spital ka biseduar me fëmijët.

 

“Përshëndetje, si jeni”, u është drejtuar në gjuhën franceze fëmijëve, të cilët po luanin në trapezari, dhe më pas ka vazhduar bisedën në gjuhën angleze.

 

Dita e parë e çiftit presidencial amerikan do të përfundojë me një darkë në Kullën Ajfel me nikoqirin Emmanuel dhe Brigitte Macron.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 15:55  | Z.H. | 753 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.