« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Vrasja e aktores Sharon Tate nga "Familja Manson", do të realizohet film
vrasjaa.jpg

Aktorja dhe modelja Sharon Tate u vra në shtëpinë e saj në vitin 1969 nga ‘Familja Manson’, pikërisht këtë histori të tmerrshme që tronditi Hollywoodin, regjisori Quentin Tarantino do ta realizojë film.

Regjisori Quentin Tarantino ka filluar të realizoj një film të bazuar në vrasjet e tmerrshme që ka kryer familjes Manson, vraje këto që tronditën Hollywoodin.

Tarantino, tashmë ka filluar ta ndërtoj listën për ndarjen e roleve. Tarantino po i jep fund dorëshkrimit të skenarit dhe është vendosur të filloj xhirimet në verën e vitit 2018.

Sipas The Hollywood Reporter, filmi do të fokusohet në vrasjen e Sharon Tate nga ‘Familja Manson’, përcjellë KultPlus.

Në fund të viteve 1960 në Kaliforni, Charles Manson udhëhoqi një komision thuajse komune dhe urdhëroi anëtarët për të kryer vrasje, më e rëndësishmja ishte vrasja e aktores dhe modeles Sharon Tate në shtëpinë e saj më 1969. Tate u martua me regjisorin Roman Polanski.

Manson dhe disa anëtarë të "Familjes" së tij u gjetën fajtorë në vitin 1971, dhe ai është ende gjallë dhe në burg sot.

Sipas The Hollywood Reporter, projekti i pa titulluar është në fazat e hershme të zhvillimit. Brad Pitt dhe Jennifer Lawrence janë kontaktuar për pranimin e ndonjë roli, ndërsa Deadline raporton se Tarantino gjithashtu i është afruar tashmë edhe yllit të "Suicide Squad" Margot Robbie për të marrë rolin e Sharon Tate. 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 15:41  | L.E. | 696 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.