"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Deputeti i PD: Po ndërtojmë shtetin ligjor apo sulltanatin e “listave”?!
tritan_shehu30dhjetor_4.jpg

Tiranë, 13 korrik - Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar për publikimin e “listës së zezë” të publikuar nga kryemnistri Edi Rama.

Shehu e sheh këtë si implementim të sulltanatit e sipas tij, sa më shumë ecet në këtë drejtim, aq më shumë bëhet shprehja “nuk keni parë asgjë akoma”.

STATUSI I SHEHUT

Po ndërtojmë shtetin ligjor apo sulltanatin e “listave”?!

Në shtetin ligjor askush, aq më pak kryeministri; nuk ka të drejtë të ofendojë, të akuzojë publikisht kërkënd pa fakte e prova.

Shteti demokratik nuk vepron mbi “lista”, ai ka të tjera mekanizma të bazuara në ligj! Fatkeqësisht ne po largohemi përditë edhe më shumë nga “shteti demokratik e ligjor”.

Të ne kështu po ndërtohet shteti i bazuar mbi pushtetin e “sulltanit”! Siç duket “sulltanati” është modeli që po implementohet! Sa më shumë ecim në këtë drejtim, aq më e vërtetë bëhet shprehja: “nuk keni pare asgjë akoma”!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 11:53  | Xh.I. | 673 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.