« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Tetë artistë shqiptarë me këngë për Tiranën (Video)
artist_4.jpg

Tetë artistët më të mirë shqiptarë nga të gjitha trevat kanë zgjedhur një mënyrë unike për të prezantuar tetë pikat më të bukura dhe më atraktive të kryeqytetit shqiptar.

Përmes tingujve të kitarës akustike dhe fuqisë magjike të vibracioneve të zërit të tyre, siç transmeton KultPlus Alban Nimani, Eneda Tarifaj, Beatrix Ramosaj, Bojken Lako, Alban Ramosaj, Kamela Islamaj, Marsela Çibukaj dhe Vitmar Basha do të përçojnë tek publiku emocionet dhe magjinë që përjeton çdokush që viziton Tiranën, i cili është transformuar në një qytet Europian, ku moderniteti ndërthuret në harmoni të plotë me të kaluarën.

Pazari i ri, Sheshi Skënderbej, Kulla e sahatit, janë vetëm disa prej vendeve të cilat përfaqësojnë vizionin e Tiranës së sotme e orientuar drejt zhvillimit dhe respektit për ruajtjen e identitetit.

“Muzika ka fuqinë të na bashkojë e të sjellë ndryshim. “Tirana Sessions” është një lëvizje promovuese me të cilën këngëtarë të ndryshëm lidhin këngën dhe artin e tyre me disa nga hapësirat më interesante të qytetit tonë”, shkruan Veliaj në Facebook.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 11:33  | L.E. | 509 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.