« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Në ribalancin e Buxhetit sigurohen mjete për heqjen e taksës së radiodifuzionit
buxhet.jpg

Shkup, 12 korrik- Në ribalancin e Buxhetit janë siguruar mjete për heqjen e taksës së radiodifuzionit dhe për funksionimin normal të servisit publik të radiodifuzionit me financim nga ana e shtetit, deklaroi ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë Damjan Mançevski. 

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve pas pres konferencës në Lidhjen Ekonomike të Maqedonis, ministri Mançevski tha se me ribalancin e Buxhetit shkurtohen një numër i madh i shpenzimeve joproduktive, ndërsa shkurtime më të mëdha ka në Kabinetin e kryeministrit ku tërësisht janë anuluar të gjitha propagandat dhe fushatat. 

"Këto ishin zërat nga të cilat mund të shkurtohej më shumë që të sigurohen mjete për të gjitha masat kryesore dhe premtimet që i dhamë para qytetarëve. Janë siguruar para për heqjen e taksës së radiodifuzionit dhe mjete financiare për vendosjen e një numri të madh të masave nga Programi ynë", theksoi ministri Mançeski. 

Sipas tij, është siguruar edhe financimi për të gjitha premtimet kryesore që dhanë para qytetarëve deri në fund të vitit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.07.2017, 15:25  | L.E. | 1,190 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.