« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Mbështeje nga IPA për bashkëpunim për ushqim të sigurt në rajon
mbesht.jpg

Shkup, 12 korrik- Gjithsej 320 mijë euro mbështetjen për nisma dhe projekte të përbashkëta të institucioneve për siguri të ushqimit nga vendet e rajonit, pretendentë për anëtarësim në BE, janë siguruar përmes IPA fondeve.

Siç është theksuar në seminarin që e organizon Agjencia Evropiane për Siguri në Ushqim (EFSA), bëhet fjalë për projekt që zbatohet 18 muaj, nga 1 dhjetori i këtij viti deri më 31 maj të vitit 2019, ndërsa qëllimi është që ndihma paraqasëse dhe përforcimi i institucioneve.

Në seminarin që filloi dje, përveç nga EFSA, marrin pjesë edhe përfaqësues të agjencive për ushqim dhe institucionet për shëndet publik nga Maqedonia, Kosova, Shqipëria, Turqia, Serbia, Mali i Zi, BeH dhe Kroacia. 

Tema është "Përmirësimi i komunikimeve gjatë rreziqeve dhe sendërtimeve të përvojave ekzistuese në kushte kur ashpërsohen kriteret e sigurisë së ushqimit në nivel evropian dhe botëror". 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.07.2017, 12:30  | L.E. | 658 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.