Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Shkup, 14 aksidente, lëndohen rëndë tre persona
police_22.jpg

Shkup, 12 korrik- Gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup ndodhën 14 aksidente. Në tete aksidente lehtë janë lënduar 10 persona, në dy lëndime të rënda trupore kanë marrë një drejtues i motoçikletës, një çiklist dhe një bashkudhëtar. Në katër aksidente është shkaktuar dëm material.

Policia rrugore dje i ka sanksionuar 28 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, gjashtë shoferë të cilët nuk u kanë lënë përparësi kalimi shoferëve në udhëkryqe, pesë shoferë kanë kaluar në semafor të kuq, tre shoferë të cilët nuk i kanë respektuar rregullat për tejkalim, dy shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tyre nën ndikimin e alkoolit dhe janë përjashtuar nga komunikacioni, 20 shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tre pa patentë shoferi gjegjësisht të paregjistruara, 10 shoferë të cilët me biçikleta kanë bërë shkelje në baza të ndryshme dhe 44 automjete të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci, siç informoi SPB Shkup, janë larguar 60 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.07.2017, 11:09  | L.E. | 992 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.