« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Tryezë e rrumbullakët e OJQ-ve për rregullativën për punën tatimore dhe financiare
tr_20.jpg

Shkup, 11 korrik- Në Shkup sot do të mbahet tryezë e rrumbullakët me temë "Si deri te rregullativa ligjore e cila do t'i mbrojë organizatat qytetare nga inspektimet arbitrare dhe kontrollet në fushën e punës tatimore dhe financiare?Rekomandime për ndryshime ligjore".

Tryeza e rrumbullakët është në organizim të nismës joformale për mbrojtje të shoqërisë qytetare "Përgatitje juridike për inspektime në organizatat qytetare" mbështetur nga Shoqata e Maqedonisë e juristëve të rinj (SHMJR) në bashkëpunim me Institutin pçër të drejta të njeriut (IPD) dhe Koalicionin të gjithë për gjykim juridik, me mbështetje financiare nga granti ad hok nga programi i Civika Mobilitas.

Qëllimi i tryezës së rrumbullakët është të prezantohen aktivitetet dhe përvojat e zbatuara deri më tani nga inspektimet dhe kotnrollet e kryera, si dhe të debatohet për Policy Brief dhe nismën për para Gjykatës kushtetuese të RM-së për kontestim të dispozitave nga Ligji për tatimin personal të të ardhurave. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.07.2017, 09:48  | L.E. | 912 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.