« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
10 aksidente në Shkup, një person lëndohet rëndë
aks_18.jpg

Shkup, 11 korrik- Gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup ndodhën 10 aksidente prej të cilave në njërën më rëndë është lënduar një shofer i mopedit, ndërsa në pesë lëndime të lehta kanë marrë nëntë persona, ndërsa katër kanë kaluar vetëm me dëm material.

Gjatë ditës së djeshme nga policia rrugore janë zbuluar dhe sanksionuar 43 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, dy shoferë të cilët nuk i kanë respektuar semaforët, gjegjësisht kanë kaluar në semafor të kuq, shtatë shoferë që gjatë drejtimit të automjeteve motorike, nuk e kanë përdorur rripin e sigurimit ose kanë përdorur celularin. Janë sanksionuar edhe 13 shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tyre pa patentë shoferi, gjegjësisht të paregjistruara, katër drejtues të biçikletave të cilët kanë kryer shkelje në baza të ndryshme dhe 32 automjete të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci janë larguar 58 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.07.2017, 09:46  | L.E. | 683 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Cipras: Nacionaliteti maqedonas nuk ka ekzistuar asnjëherë
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.