« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Roaming më të lirë celular nga Serbia, Mali i Zi dhe BeH
132422707_1.jpg

Shkup, 1 korrik - Shfrytëzuesit e operatorëve celularë nga Maqedonia prej sot do të paguajnë për 20 për qind roaming më të lirë celular nga Serbia, Mali i Zi dhe Bosnjë e Hercegovina.

Për një minutë bisedë në roaming do të paguhet nga 11,6 denarë, për SMS mesazhe 3,7 denarë, ndërsa për megabajt-internet 12,3 denarë.

Kjo është ulja e tretë dhe e fundit e çmimit të roamingut celular i paraparë me marrëveshjen e shtatorit të vitit 2015 të firmosur midis katër shteteve të rajonit.

Marrëveshja u arrit me qëllim që të lirohen shërbimet roaming në rajon të cilët janë jashtëzakonisht më të larta në shtetet nga Bashkimi Evropian.

Nga data 15 muajin e kaluar hyri në fuqi vendimi për heqje të roamingut për shërbimet telekomunikuese për vendet e Bashkimit Evropian. Masa i dedikohet për banorët e vendeve nga Bashkimi Evropian, të cilët udhëtojnë në kuadër të Unionit. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 01.07.2017, 10:54  | T.E. | 700 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.